Automatyczne systemy zaciemniania okien

Rosnące zainteresowanie automatyzacją pozwala na wprowadzenie opartych o nią rozwiązań do naszych domów. Jednym z nich jest możliwość elektrycznego sterowania roletami lub zasłonami. Dzięki zastosowaniu dyskretnych i cichych mechanizmów można je zainstalować nawet w sypialni, a wygodna obsługa za pomocą aplikacji na urządzenie mobilne lub pilota radiowego, nie wymaga wstawania z kanapy, czy łóżka. Zastosowanie dekoracyjnych i barwnych tkanin pomoże przy tym uzyskać bardzo efektowną ozdobę okien. Rozwiązania znane z tak zwanych inteligentnych domów, nie muszą być zarezerwowane tylko dla nich.

Zasłony automatyczne alternatywą dla rolet

zasłonyDobrym tego przykładem jest możliwość zainstalowania niemal w każdym pomieszczeniu automatycznych systemów zaciemniania. Technologia użyta do wykonania mechanizmów sterujących pozwala na ich bardzo ciche działanie. Nie przeszkadza więc ono w sypialniach i pomieszczeniach, które pełnić mają funkcje wypoczynkowe. Ponadto możliwe jest ich ukrycie w materiale, z jakiego zasłona automatyczna zostanie wykonana, nie będą się więc rzucały w oczy użytkownikom. Zasłony wykorzystane w takiej instalacji, uszyte mogą być z dowolnej tkaniny, jaką w ofercie posiadają producenci. Same w sobie stanowić więc będą dekorację wnętrza. Poza możliwością wyboru konkretnych wzorów i kolorów warto również zapoznać się z dostępnymi rodzajami materiałów, które różnić się od siebie mogą grubością i właściwościami. By skutecznie zaciemniać, zasłona może zostać wykonana z tkaniny o gęstym splocie, takim jak dimout, lub też blackout, który całkowicie zablokuje dostęp promieni słonecznych do pokoju dzięki dodatkowej warstwie. Uzyskane w ten sposób warunki, pozwolą na głęboki i regenerujący sen. Automatyczne zaciemnianie jest najczęściej stosowane w hotelach, które ciągle starają się podnosić swoje standardy i sprawiać, żeby ich goście jak najlepiej wspominali pobyt. Systemy te wymagają więc odpowiednich środków finansowych na montaż, jednak dzięki solidnemu wykonaniu i wysokiej energooszczędności, samo użytkowanie nie jest obciążające dla portfela. Automatyczne zasłony są jednym ze sposobów na wprowadzenie do swojego domu nowoczesnych rozwiązań.

Technologie wykorzystane do produkcji sprawiają, że nadają się one nawet do montażu w pomieszczeniach, takich jak sypialnie. Szeroka gama kolorystyczna i dostępne wzory umożliwiają ich zastosowanie jako elementu dekoracyjnego wnętrza. Funkcjonalność i wygoda użytkowania tego typu systemu zaciemniania pozwala na osiągnięcie o wiele lepszych warunków wypoczynku.