Bezspoinowe posadzki przemysłowe

Nowością na rynku są posadzki bezspoinowe. Charakteryzują się one ulepszonymi właściwościami, bardzo dobrą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, jak i na ścieranie. Ale dla osób, które decydują się na tego typu produkt, najważniejsze jest jego szybkie i proste układanie. Wśród bezspoinowych posadzek możemy wymienić te betonowe, żywiczne, jak i cienkowarstwowe posadzki dekoracyjne.

Zalety posadzek bezspoinowych

polerowane posadzki przemysłowe z WarszawyW żadnej z nich nie wykonuje się dylatacji przeciwskurczowej oraz termicznej. Natomiast posadzki betonowe muszą zamiast tego posiadać coś, co polepszy ich właściwości, a więc jest to najczęściej dodatek włókien stalowych, dzięki którym możliwe jest skuteczne kompensowanie naprężeń. Odpowiednia ilość tych włókien sprawia, że można bez problemu zapobiec pękaniu betonu. Zbrojenie powinno charakteryzować się najwyższym poziomem efektywności – producenci stosują do tego włókna stalowe, które odznaczają się wysoką klasą smukłości, a przy tym są klejone w pasma. Kolejna opcja proponowana przez producentów posadzek bezspoinowych to żywiczne polerowane posadzki przemysłowe z Warszawy. Są to estetyczne konstrukcje, nie mają żadnych widocznych fug, dlatego są naprawdę proste w utrzymaniu w czystości.

polerowane posadzki przemysłowe z WarszawyW dodatku istnieje możliwość zakupu nie tylko posadzki wykończonej na wysoki połysk, ale także na przykład na półmat czy mat – wszystko zależy od naszych oczekiwań. Mimo iż taka posadzka jest naprawdę cienka, charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami wytrzymałościowymi i jest w stanie pokonać nawet bardzo duże obciążenia, chociaż nie poleca się jej do intensywnego obciążenia kołowego. W takim wypadku lepiej zastosować żywicę wzbogaconą o piasek kwarcowy. Posadzka tego typu sprawdza się także w miejscach narażonych na agresywne substancje chemiczne, ponieważ odznacza się dużą odpornością na nie. Zaletą posadzek żywicznych jest to, że występują one w szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego możemy wybrać taką posadzkę, która całkowicie spełnia nasze oczekiwania. Ponadto w ofertach dostępne są też posadzki żywiczne antypoślizgowe. Trzecia opcja to dekoracyjne posadzki cienkowarstwowe – mikrocementy oraz posadzki polimerowo mineralne.

Dostępne są w wersji surowej – zwykłego betonu, jak i ozdobnej, gdy w składzie znajdą się odpowiednie kruszywa dekoracyjne. Podobnie jak w przypadku posadzek żywicznych, występują wersje o wysokim połysku, w półmacie oraz macie. Jak widać, posadzek bezspoinowych jest całe mnóstwo, sprawdzają się one zarówno w domach, jak i obiektach przemysłowych oraz biurach.

Dodaj komentarz