Brama garażowa – jaka powinna być?

Wybór odpowiedniej bramy garażowej to decyzja, którą należy dobrze przemyśleć. Nie jest to mały wydatek, dlatego warto przejrzeć wszystkie swoje możliwości i ocenić dostępne modele pod względem kilku czynników. Zarówno przed zakupem jak i w samym sklepie podczas podejmowania decyzji należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wymiary garażu oraz jego ściany.

Charakterystyka dobrej bramy garażowej

solidne bramy garażowe segmentowe drewnianeJednym z najważniejszych wymiarów przy szukaniu bramy garażowej jest długość garażu – brama z automatycznym napędem często sięga prawie 3,5 metra, dlatego pomieszczenie o mniejszym wymiarze nie pomieści jej. Ponadto, warto zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju belki konstrukcyjne i rurki znajdujące się w garażu. Mogą one blokować bramę, przez co cała konstrukcja będzie do niczego. Przy wyborze bramy liczy się także nadproże – nie może mieć ono mniej niż dwa centymetry, ponieważ w innym przypadku konieczna będzie dopłata. Oprócz tych czynników należy również skupić się na wymiarze samochodu. To jego wymiary mają największe znaczenie, wraz z wielkością garażu. Warto zatem wybrać bramę, która będzie nie tylko mieściła nasz samochód, ale również była wystarczająca, gdybyśmy w przyszłości chcieli zmienić swój pojazd. Aktualnie najczęściej wybieranym rodzajem bramy jest brama garażowa segmentowa.

solidne bramy garażowe segmentowe drewnianeWrota segmentowe wyróżniają się na tle innych bram swoimi parametrami izolacyjnymi. Są trwałe i elastyczne, dzięki czemu są odporne na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Dzięki temu nie trzeba martwić się o to, że z samochodem stanie się coś niespodziewanego. Oznaczają również oszczędność miejsca – dzięki pionowemu otwieraniu możliwe jest wykorzystanie w pełni powierzchni garażu. Tuż po otwarciu bramy zostaje ona pod stropem, co wpływa na większy komfort użytkowania i wygodę dla właściciela. Solidne bramy garażowe segmentowe drewniane są także uniwersalne, ponieważ w przeciwieństwie do bram uchylnych dają więcej przestrzeni i miejsca do przejazdu. Mogą zatem zostać zamontowane w dosłownie każdym otworze garażowym. Bramy segmentowe od dobrych producentów są certyfikowane – oznacza to, że zostały stworzone zgodnie z wymogami normy europejskiej.

Dzięki temu klienci mogą być spokojni o stan dostępnych w sklepach bram. Przy wyborze bramy należy zwrócić uwagę na wiele czynników, jednak cieszące się zainteresowaniem bramy garażowe segmentowe dają właścicielom garaży duży komfort i swobodę. Dzięki licznym zaletom coraz więcej osób wybiera tego typu bramy drewniane, które są nie tylko funkcjonalne, ale również pięknie prezentują się w nowoczesnych domach.