Czy warto kupować deski podłogowe u producenta?

Wiele osób, które zdecydowały się na remont domu czy mieszkania zastanawia się, gdzie najlepiej kupić niezbędne do zrealizowania przedsięwzięcia materiały. Oczywiście można wybrać się do najbliższej hurtowni budowlanej, jednak po pierwsze asortyment w takich miejscach jest ograniczony, a po drugie ceny nie zawsze są korzystne.

Różne kolory deski podłogowej

 deska podłogowa Coraz chętniej wybieraną w ostatnim czasie opcją jest dokonanie zamówienia bezpośrednio u producenta konkretnych wyrobów. Wiele firm dysponuje oddziałem handlowym, w którym możemy zamówić interesującą nas ilość materiałów. Podczas składania zamówienia bezpośrednio u producenta należy jednak pamiętać, że nie dostarczy on nam kilku elementów. Wiele przedsiębiorstw ma limity, od których opłacalne jest podjęcie współpracy – taką informację znajdziemy najczęściej na stronie internetowej dostawcy, a w razie wątpliwości zawsze warto o to zapytać przed dokonaniem zamówienia. Jednym z elementów, które warto zamawiać bezpośrednio u producenta, są deski podłogowe. W sklepach materiał wysokiej jakości jest bardzo drogi, co nierzadko sprawia, że wybieramy tańszy, mniej efektywny zamiennik. Jeśli zajmujemy się wykończeniem pomieszczeń o znacznej powierzchni lub zdecydowaliśmy się, że w każdym pomieszczeniu na piętrze lub parterze zastosujemy jeden rodzaj podłogi, wtedy warto skontaktować się z firmą, która wytwarza deski i poprosić o wycenę.

 deska podłogowa Wybór konkretnego rozwiązania także nie powinien stanowić większych problemów, ponieważ na stronach internetowych producentów parkietów drewnianych dostępne są katalogi produktowe. Znajdziemy w nich wszystkie będące w aktualnej ofercie rozwiązania. Zwykle drewniana deska podłogowa od producenta wyróżnia się wysoką jakością. Dodatkowo jedno przedsiębiorstwo nierzadko zajmuje się wytwarzaniem jednego typu podłogi w różnych wersjach kolorystycznych lub materiałowych. Dzięki temu wybór jest naprawdę szeroki. Korzystając z takiej możliwości dostawy, należy pamiętać, aby przed złożeniem zamówienia doliczyć tzw. odpad. Nie będziemy mieli bowiem możliwości „domówienia” kilku paneli jeśli okaże się, że zamówiona ilość nie była wystarczająca. Odpad to nic innego jak materiał utracony ze względów technologicznych. Deski należy dociąć w zależności od rozmiarów pomieszczenia, a powstałe ścinki rzadko można wykorzystać ponownie.

Kiedy odpowiednio obliczymy ilość niezbędnego materiału, z pewnością u producenta uzyskamy o wiele niższe ceny niż w przypadku zamówień w sklepach budowlanych. Dodatkowo możemy też liczyć na bardzo wysoką jakość desek oraz szybką dostawę, co także jest dodatkowym atutem tego rozwiązania.