Czym wyróżniają się wodoodporne panele podłogowe?

Na pierwszy rzut oka wodoodporne panele podłogowe niczym nie różnią się od modeli, które nie są odporne na wilgoć. I w tym przypadku są one dostępne w wielu różnych odcieniach i wzorach. Popularne są zwłaszcza te imitujące drewno, np. dąb naturalny, które do złudzenia je przypominają. W jakich pomieszczeniach warto je montować oraz na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Stylizowane panele podłogowe

panele podłogowe dąb naturalnyMnóstwo możliwości aranżacyjnych daje położenie w naszym mieszkaniu wodoodpornych paneli podłogowych. W teorii przeznaczone są do pomieszczeń takich jak kuchnie czy łazienki, o czym za chwilę, w praktyce jednak można je montować w salonie, przedpokoju czy sypialni. W takim przypadku ich użytkowanie może być bezrefleksyjne. Nie zaszkodzi im wylana woda w trakcie podlewania kwiatów czy rozlany sok. Panele się nie wybrzuszą i nie odbarwią. Mogą przy tym do złudzenia przypominać podłogę z prawdziwych desek. Wodoodporne panele podłogowe – dąb naturalny może być tu dobrym przykładem, występują w liniach stylizowanych na stare, zużyte i podstarzałe. Widać na nich spękania lub ślady cięcia piłą, charakteryzują się również dużą ilością sęków i słoi. Taki sposób produkcji sprawia, że wyglądają bardzo autentycznie i dobrze się prezentują. Nic zatem dziwnego, że mają tak wielu zwolenników.

panele podłogowe dąb naturalnyA do jakich pomieszczeń są najczęściej wybierane panele wodoodporne? Sprawdzą się idealnie wszędzie tam, gdzie podłoga jest szczególnie narażona na brud i zachlapanie. Warto je więc montować w przedpokoju, kuchni czy na korytarzu. Są też chętnie wybierane przez właścicieli kawalerek, w których aneks kuchenny połączony jest z salonem i gdzie dla uzyskania większej przestrzeni zaleca się położenie jednolitej podłogi. Ale wodoodporne paneli podłogowe znajdą też zastosowanie w łazience. Nadadzą temu pomieszczeniu ciepło oraz odrobinę luksusu, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na podłogę imitującą naturalne drewno. Nie trzeba też obawiać się o ich wytrzymałość. Odpowiednio wybrane panele są odporne na wilgoć i zarysowania. Nie zaszkodzi im nawet zalegająca na podłodze woda. Nie stracą swojego oryginalnego wyglądu także wówczas, jeśli będą często czyszczone. Popularność paneli podłogowych sprawiła, że ich producenci nieustannie poszerzają swoją ofertę.

Pojawiają się podłogi w nowych odcieniach czy wzorach. Mają też wiele unikalnych właściwości, co sprawia, że można je bezproblemowo użytkować przez wiele lat. W procesie produkcji poddaje się je również wielu różnych technologiom ochronnym, zwiększającym ich wytrzymałość na nacisk czy plamy. A wszystko po to, by mogły wytrzymać niemal wszystko.

Close Menu