Czysty i piękny balkon a balustrady nierdzewne

Balkony są ważnym elementem miejskiego krajobrazu, ważnym przede wszystkim dla mieszkańców bloków, dla których to stają się one miejscem wypoczynku, jak i dodatkową przestrzenią wykorzystywaną jako przechowywania czy suszarnia.

Balustrady nierdzewne są minimalistyczne

balustrady nierdzewneDlatego tak ważne jest odpowiednie urządzenie balkonu, tak by mógł pełnić wszystkie te funkcje zachowując przy tym wszelkie walory wizualne. Jak osiągnąć taki efekt? Podstawowym rozwiązaniem jest odpowiednie zabezpieczenie podłogi balkonowej. Przede wszystkim należy brać w tym wypadku pod uwagę wszelkie rozwiązania, które umożliwią nam łatwe utrzymanie powierzchni balkonu w czystości, niemniej nie można przy tym zapomnieć o trwałość. Pamiętajmy, że elementy znajdujące się na balkonie są narażone na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, mróz, czy promieniowanie słoneczne. Wszystko to sprawia, że zwykle najpraktyczniejszym rozwiązaniem okazują się płytki z przeznaczeniem zewnętrznym. Rozmaitość wzorów i kolorów płytek balkonowych pozwala na stworzenie ciekawej pod względem wizualnym aranżacji, która jest przy tym niezwykle praktyczna i trwała. Przy doborze płytek balkonowych należy pamiętać także o fugach, które to na balkonie bardzo szybko się brudzą, dlatego do tego typu przestrzeni zaleca się fugi w ciemniejszych odcieniach. Odpowiednie zabezpieczenie podłogi to oczywiście nie wszystko co ma wpływ na funkcjonalność i wygląd balkonu. Istnym elementem zwłaszcza, jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa są balustrady.

balustrady nierdzewneNiemniej kwestia ta jest bardziej istotna dla posiadaczy domów jednorodzinnych niż mieszkańców bloków, ponieważ tam zwykle na standardzie montuj się balustrady ze stali malowane proszkowo, rzadziej sprawdzone przez wielu balustrady nierdzewne z Warszawy, cechujące się minimalistycznym wyglądem i dużą solidnością, z racji czego dobrze się sprawdzają w każdej aranżacji. Niemniej balustrady ze stali nierdzewnej jak i zwykłej to dobre rozwiązanie także dla posiadaczy domów jednorodzinnych. Przy wyborze balustrady warto jednak przede wszystkim kierować się jej solidnością, a wygląd powinien zostać kwestią podrzędna. Odpowiednie zabezpieczony balkon to podstawowy element, jeśli chodzi o funkcjonalność tego typu przestrzeni. W przypadku osób mieszkających na szczytowych piętrach wato pomyśleć o dodatkowych zabezpieczeniu w formie zadaszenia.Daszki szklane pozwalają chronić balkon przed deszczem, śniegiem nie ograniczając przy tym dopływu słońca co pozytywnie wpływa na jego funkcjonalność (możliwość korzystania w każdej pogodzie) jak i ułatwia kwestie związane z utrzymaniem go w czystości. Jeżeli chodzi natomiast o kwestie związane z samą aranżacją, to należy pamiętać, że tendencje zmieniają się w zależności od położenia każde miasto (Katowice, Warszawa, Poznań) ma nieco inną panoramę i to do tej panoramy należy się dostosować.

Niemniej minimalizm i prostota jest tym co zawsze się sprawdza w przypadku przestrzeni balkonowej, a świeże kwiaty w donicach i meble balkonowe powinny być tym co nadadzą naszemu balkonowi niepowtarzanego stylu.

Dodaj komentarz

Close Menu