Deski kompozytowe – czy warto je wybrać?

Wykończenie tarasu za pomocą płytek sprawia, że uzyskujemy efekt chłodu i dystansu. Dla wielu osób jest to wrażenie niepożądane, dlatego szukają „cieplejszego” w odbiorze materiału. Jest nim oczywiście drewno. Nic dziwnego, w końcu jest to surowiec naturalny, który kojarzy nam się z lasem, spokojem, klimatem przytulności.

Deski kompozytowe odporne na wodę

deski kompozytowe Deski tarasowe z drewna są więc znakomitym wyborem, jeśli chcemy sobie stworzyć strefę relaksacyjną z prawdziwego zdarzenia. Ale niestety takie deski z drewna litego potrafią sporo kosztować, zwłaszcza jeżeli zależy nam na naprawdę estetycznym efekcie i chcielibyśmy zakupić na przykład deski z bangkirai, czyli specjalnego gatunku drewna egzotycznego, które jest odporne na działanie wilgoci i wody. Na szczęście istnieje tańsza alternatywa, która wcale nie wiąże się z niższą jakością. To deski kompozytowe. Do ich produkcji wykorzystano materiał naturalny – drewnianą mączkę – które połączono z tworzywem syntetycznym: z plastikiem. Mieszanka pozwala na uzyskanie deski, której wygląd przypomina deskę z drewna litego, natomiast właściwości techniczne są często o wiele lepsze! Przede wszystkim deska kompozytowa jest wyjątkowo odporna na zniszczenie mechaniczne, jak i te wynikające z negatywnego wpływu czynników atmosferycznych.

deski kompozytowe Nie blaknie pod wpływem słońca i nie rozkleja się pod wpływem deszczu. Nie ma też możliwości, aby powstały na niej bakterie czy grzyby. Ponadto częsta eksploatacja podłoża nie wpływa na jego ścieranie. To naprawdę wiele zalet, a wszystkie są skumulowane w jednym produkcie, jakim są eleganckie deski kompozytowe w Toruniu. Podobnie jak drewno egzotyczne, deski kompozytowe wyróżniają się podwyższoną odpornością na wodę, czego nie można powiedzieć o deskach wykonanych z drewna rodzimego. Deski kompozytowe to zakup o wiele tańszy, ponieważ nie wymaga stosowania impregnatów oraz olejów. Powierzchnia takich desek jest od razu po montażu gotowa do użytkowania, nawet najbardziej intensywnego. Dla wielu osób to właśnie ta łatwa i prosta pielęgnacja i bezproblemowe utrzymywanie w czystości jest bardzo ważnym czynnikiem, który decyduje o zakupie.

Deski kompozytowe mogą być poddawane myciu ciśnieniowemu i nie ma żadnych obaw przed stosowaniem chemicznych detergentów – nawet te najbardziej agresywne nie wpłyną negatywnie na powierzchnię deski. Przy drewnie musielibyśmy na to szczególnie uważać. Nic więc dziwnego, że deski kompozytowe stają się o wiele bardziej popularne. Oprócz niskiej ceny zapewniają bowiem najwyższą jakość, dlatego warto postawić właśnie na nie.

Dodaj komentarz

Close Menu