Drewniany garaż z wiatą

Zastanawiając się nad tym, jaki garaż wybudować, z pewnością będziemy rozważali różne opcje. Wiele osób uważa, że obiekty murowane prezentują się topornie i przytłaczają posesję, jeśli ta jest niewielka. Nie oznacza to jednak, że mamy rezygnować z garażu, ponieważ równie dobrze możemy przecież wybrać garaż z drewna.

Wiata to ciekawa propozycja

wiata z drewnaTutaj jednak osoby te znów mają kolejne wątpliwości – a mianowicie, czy taki garaż będzie prezentował się dobrze nawet po upływie dłuższego czasu? W końcu drewno narażone na negatywne czynniki atmosferyczne – na przykład opady – butwieje i gnije, natomiast w intensywnym kontakcie ze słońcem zaczyna blaknąć. Jednakże producenci takich drewnianych garaży uspokajają – drewno jest impregnowane niezwykle skutecznymi środkami, dzięki czemu jest wyjątkowo odporne na warunki środowiskowe. Regularne powtarzanie impregnacji sprawi, że garaż nie straci swojego atrakcyjnego wyglądu. Jeśli tymi słowy producenci nas przekonali, możemy rozpocząć przegląd ich ofert – na który drewniany garaż warto się zdecydować? Najciekawszą propozycją jest taki, przy którego jednej ścianie została umieszczona wiata z drewna na auto.

wiata z drewnaJest to bowiem rozwiązanie wyjątkowo praktyczne – jeśli bowiem będziemy danego dnia wyjeżdżać i wracać autem kilka razy, nie ma sensu chowanie go do garażu tylko na parę godzin. Zamiast tego można je postawić po prostu pod wiatą – dzięki temu w razie opadów samochód pozostanie suchy, nie będzie też narażony na promienie słoneczne, dlatego nie nagrzeje się. A my szybko będziemy mogli wyruszyć dalej, bez wchodzenia do garażu. Ten argument przekonuje wiele osób, dlatego takie drewniane garaże z wiatą na auto cieszą się obecnie dużą popularnością. W dodatku wiata taka jest zazwyczaj naprawdę duża, dlatego zostanie też sporo miejsca na to, aby postawić tam drewutnię. W ten sposób wykorzystamy przestrzeń, a całość będzie prezentowała się niezwykle estetycznie. Możemy też wybrać garaż z wiatą i jeszcze dodatkową z szopą przylegającą do bocznej ściany. W ten sposób jeden obiekt będzie mógł pełnić różne funkcje, ale takie budynki mają zazwyczaj około 70 m2, dlatego musimy mieć tyle przestrzeni na posesji.

W przypadku małych działek takie rozwiązanie nie sprawdzi się, bo zabierze zbyt wiele miejsca, co przytłoczy teren. Ale ci co mogą sobie na to pozwolić, niech śmiało korzystają. Drewniane garaże z wiatą to doskonałe, ekologiczne rozwiązanie, które właściwie nie ma minusów. W dodatku bez problemu znajdziemy producentów, którzy oferują drewnianą architekturę w przystępnej cenie.

Close Menu