Pianka PUR do ocieplania stropu

Istnieje wiele różnego rodzaju materiałów izolacyjnych do ocieplania stropu, jednakże obecnie największą popularnością cieszy się chyba pianka PUR. Wszystko ze względu na wyjątkowo prostą metodę jej nakładania. Jest to metoda natrysku. Do jej przeprowadzenia konieczne jest specjalne urządzenie, dlatego zazwyczaj nie wykonujemy takiego ocieplania samodzielnie.

Ocieplanie stropu przez dobrych fachowców

ocieplanie stropuKosztuje ono bowiem bardzo dużo, lepiej więc skorzystać z usług profesjonalnej ekipy, która takim urządzeniem dysponuje. Pianka jest rozpylana poprzez taki natrysk, a gdy osadzi się na ścianach – dopiero wtedy pęcznieje. To sprawia, że bez problemu możemy dostać się do każdej szczeliny. Dzięki pęcznieniu pianka stanowi całkowicie szczelną i spójną warstwę izolacyjną. Nie ma możliwości występowania mostków termicznych, co jest bardzo ważną zaletą. Decydując się na takie ocieplanie stropu w lubuskim, przed wyborem dobrej lubuskiej ekipy budowlanej, musimy jednak zastanowić się nad najlepszą pianką. Nie każdy bowiem wie, że istnieją jej dwa rodzaje – to pianka otwartokomórkowa oraz zamkniętokomórkowa. Różnią się one między sobą właściwościami. Do ocieplania dachu powinniśmy wybrać piankę zamkniętokomórkową, zaś do poddasza – otwartokomórkową. Dlaczego?

ocieplanie stropuW pierwszym przypadku wykonana izolacja zapobiegnie przeciekaniu wody opadowej. Taka pianka zamkniętokomórkowa jest bowiem odporna na długotrwałą nasiąkliwość wodą. Z kolei jeśli chodzi o ocieplenie poddasza, tutaj należy utrzymać odpowiedni przepływ powietrza i pary wodnej, aby w pomieszczeniu nie zaczął wychodzić grzyb czy pleśń. Dlatego tutaj pianka otwartokomórkowa jest odpowiednim wyborem. Obie pianki charakteryzuje jednak niepalność oraz izolacyjność akustyczna na wysokim poziomie. Dlatego właśnie są polecane do ocieplania stropów. Jeżeli zdecydujemy się na zastosowanie do izolacji pianki PUR, możemy być pewni, że uzyskamy oczekiwaną szczelność. Nic więc dziwnego, że ta metoda ocieplania jest tak popularna w województwie lubuskim, jak i w wielu innych miejscach. Obecnie ludzie nie boją się już nowych technologii i nie podchodzą do nich sceptycznie. Wręcz przeciwnie. Jeżeli przeczytają wiele o zaletach danego materiału, chcą się sami przekonać, czy rzeczywiście jest on tak dobry.

To dlatego ekipy budowlane z lubuskiego nie narzekają na brak zleceń na wykonanie ocieplenia stropu za pomocą pianki PUR. Dzięki temu, że takie prace przebiegają naprawdę szybko, klient prędko może cieszyć się izolacją termiczną na najwyższym poziomie. Bez wątpienia warto skorzystać właśnie z tego rozwiązania.

Close Menu