Jak wybrać dobrą lakiernie proszkową?

Podczas wyboru lakierni proszkowej należy kierować się nie tylko korzystną ceną, ale przede wszystkim wielkością pieca. Ma to duże znaczenie kiedy konstrukcje stalowe osiągają dość spore rozmiary. Nie każda lakiernia będzie w stanie zrealizować zlecenie, które znacznie przekracza długością możliwości kabiny.

Lakierowanie w dużym mieście

lakierowanie proszkoweWarto także skontaktować się z właścicielem, aby zaczerpnąć informacji jak wygląda współpraca B2B, która generuje duże korzyści dla obu stron. Przy długiej współpracy liczy się również lokalizacja wpływająca na szybkość transportu malowanych elementów. W naszej okolicy można znaleźć wiele lakierni specjalizujących się w malowaniu proszkowym. Każda z nich ma odmienną ofertę ze względu na posiadany sprzęt oraz wykorzystywane metody elektrostatyczne. Jednak jeśli chodzi o lakierowanie proszkowe – Bydgoszcz jest liderem. Nie tylko dlatego, że takich lakierni w naszym mieście jest całe mnóstwo, ale to właśnie bydgoskie lakiernie są polecane między specjalistami. Proponują nie tylko ciekawe formy współpracy, ale także wysokiej jakości wykonanie usług. Posiadają także jedne z największych pieców w regionie, co pozwala im na malowanie sporych konstrukcji od czołowych producentów na rynku. Bez względu na to, czy jesteś klientem indywidualnym, czy interesuje Cię dłuższa umowa między firmami, lakiernie bydgoskie są otwarte na różne sposoby współpracy.

lakierowanie proszkoweDo każdego klienta podchodzą indywidualnie i tworzą specjalną ofertę według ich potrzeb. Znajdą rozwiązanie nawet dla najbardziej wymagających klientów, ponieważ gama kolorystyczna lakierów proszkowych jest bardzo szeroka. Każdy metal przed poddaniem go pokryciu lakierem musi zostać odpowiednio przygotowany. Za pomocą specjalnych preparatów jest on odtłuszczany oraz usuwa się wszelkie zabrudzenia. Dopiero gdy jest nieskazitelny można rozpocząć proces malowania. Powstawanie warstwy lakierniczej jest dość skomplikowane. Podczas lakierowania proszkowego wykorzystuje się elektrostatykę. Malowany element musi znajdować się pod odpowiednim napięciem tak, by proszek przylegał do metalu. Po pokryciu całej powierzchni farbą należy umieścić go w specjalnej kabinie wysuszającej. Pod wpływem wysokiej temperatury proszek się rozpuszcza i tworzy warstwę ochronną dla metalu.

Lakierowanie proszkowe przynosi wiele korzyści. Powoduje, że metal staje się odporny na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Decydując się na ten sposób pokrywania lakierem konstrukcji stalowych warto zapoznać się z ofertami każdej lakierni z Bydgoszczy i okolicy. Na pewno wśród nich znajdziesz taką, która spełni Twoje oczekiwania.

Close Menu