Jak wybrać odpowiedni silnik do bramy przesuwnej?

Decydując się na instalację bramy przesuwnej, należy zapoznać się z jej parametrami, tak by wszystko bez problemu działało. Oczywiście obecnie najpopularniejsze są ogrodzenia automatyczne, które są bardzo wygodnie w użyciu. W każdym sklepie branżowym bez problemu znajdzie się niezbędne elementy, które potrzebne są do całej konstrukcji.

Silnik a częstość użytkowania bramy

silnik do bramy przesuwnej	Najważniejsze jest, by wszystko odpowiednio zainstalować i wyregulować. W pierwszej kolejności warto zadbać o fundamenty, które zapewniają stabilność i powinny być wykonane z betonu. Nie wolno wylewać ich zbyt płytko, ponieważ brama sama w sobie jest bardzo ciężka i mogą one nie wytrzymać, ponadto duży wpływ mają na to również warunki atmosferyczne, które inne są latem i inne zimą. W związku z tym najlepiej jest zainstalować wszystko na głębokości jednego metra. Płyta betonowa powinna być także odpowiednio gruba, tak by bez problemu móc przymocować do niej siłownik. Ważne jest również, by zadbać o jakość rolek i łożysk, które odpowiadają za poruszanie się całej konstrukcji. Jeśli będą one źle wykonane, brama będzie otwierać się głośno i nie posłuży długo. To samo dotyczy wózków, które nie mogą być rozstawione zbyt szeroko.Niezawodny silnik do bramy przesuwnej powinien być dostosowany do częstotliwości użytkowania.

silnik do bramy przesuwnej	Jeśli ma być instalowany na prywatnej posesji, wystarczy określić tzw. cykle, zazwyczaj nie będzie ich więcej niż 50. W związku z tym cała konstrukcja zostanie dopasowana idealnie. Oczywiście istotny jest również ciężar bramy. W tym wypadku nie wolno zapomnieć o zapasie, ponieważ może być ona wykonana z drewna, które pochłania wilgoć i automatycznie staje się cięższe. Ten sam problem pojawia się w zimę, kiedy jest śnieg i on także może zmienić parametr. Długość skrzydła także jest bardzo ważna, tak samo, jak kupno listwy zębatej. Jest ona niezbędna podczas montowania siłownika. Na samym końcu warto zastanowić się nad awaryjnym otwieraniem bramy. Producenci zalecają, by wyposażyć się w kluczyk, dzięki któremu można odblokować całą konstrukcję. Oczywiście montaż bramy przesuwnej, która wyposażona jest w silnik, nie jest łatwą rzeczą. W związku z tym najlepiej jest wynająć fachowca, który się tym zajmie.

Dobrze jest także omówić z nim każdy niezbędny element przed jego kupnem, by w niczym się nie pomylić. Dzięki temu wszystko będzie działało sprawnie. Wybór odpowiedniej bramy nie jest łatwy, szczególnie jeśli ma być ona automatyczna. Warto zatem zasięgnąć opinii osoby doświadczonej, która podpowie jaka konstrukcja będzie najlepsza, tak by bez problemu spełniała podstawowe wymagania.