Mata wygłuszająca a śpiewanie

Każdy, kto kiedykolwiek pasjonował się muzyką, chciałby mieć wyciszony pokój. Wtedy bowiem do woli mógłby głośno słuchać swoich ulubionych utworów, grać na instrumentować, czy po prostu śpiewać.

Gdzie sprawdzi się mata wygłuszająca?

mata wygłuszającaWiększość jednak nie ma takiego komfortu i często naraża współdomowników i sąsiadów, na nieprzyjemne dźwięki, często o późnych porach. Nikt chyba nie byłby szczęśliwy, jeżeli usłyszałby elektryczną gitarę z pokoju obok po dwudziestej drugiej. Z pewnością poszlibyśmy wtedy uciszyć takie delikwenta żeby nie przeszkadzał nam w relaksie i odpoczynku. W bloku może się to skończyć nawet wizytą sąsiadów i wielogodzinną kłótnią, więc lepiej się na to przygotować. Jeżeli planujemy zakup jakiegoś głośnego instrumentu do domu, bądź chcemy zainwestować w supermocne głośniki, to pomyślmy tez o odpowiednim wyciszeniu. Jeżeli bowiem wygłuszymy odpowiednio pomieszczenie, w którym będziemy grać lub słuchać muzyki, to będziemy mogli to robić bez przeszkód. Dźwięk bowiem nie będzie się wydobywał na zewnątrz, więc inni będą mogli się spokojnie relaksować. Umożliwi nam to pianka akustyczna na ścianach i panele akustyczne, zamontowane pod normalną podłoga. Dzięki nim będziemy w stanie zredukować wydobywający się z pokoju dźwięk. Oczywiście trzeba będzie też odpowiednio uszczelnić drzwi i okna, aby przez nie nie uciekał hałas. Do tego idealna będzie mata akustyczna, która wpasuje się we wszystkie drobne szczeliny. Taka mata wygłuszająca idealnie sprawdza się bowiem w małych, krętych pomieszczeniach jak samochody, czy właśnie ranty drzwi i okien. Musimy się jednak przygotować na to, że pianka wygłuszająca będzie nas trochę kosztować. Poza tym, że sama w sobie nie jest zbyt drogim artykułem, to będziemy jej potrzebować całkiem sporo.

Warto więc się wpierw zorientować, czy nasz pokój nie jest czasem zbyt duży na taką inwestycje. Może się bowiem okazać, że nas budżet będzie na to zbyt mały.

Dodaj komentarz

Close Menu