Mini dzwig na placu budowy

Obecnie branża budowlana rozwija się niebywale szybko. Co roku pojawiają się coraz nowsze rozwiązania w zakresie maszyn budowlanych, które pozwalają zdecydowanie usprawnić prace na budowach. Aktualnie dużą popularnością zaczęły cieszyć się mini maszyny, które stanowią alternatywę wobec tych wielkogabarytowych i o wiele lepiej sprawdzają się na małych placach budowy.

Mini dźwig jest stabilny

mini dzwigA to dlatego, że charakteryzuje je o wiele lepsza zwrotność i mogą dostać się w każdą, nawet wyjątkowo ciasną przestrzeń. Wśród najnowszych propozycji producentów znajdziemy między innymi innowacyjny mini dzwig, który charakteryzuje się zaskakującym wyglądem, ponieważ jego nogi są rozstawione tak niczym odnóża pająka. Taka konstrukcja sprawia, że dźwig jest naprawdę stabilny i to nawet wówczas, gdy musi unosić wyjątkowo ciężkie ładunki. Nie ma obaw, że przewróci się i uszkodzi ładunek, ponieważ wsporniki doskonale utrzymują go w jednym miejscu. W ofertach producentów znajdziemy mini dźwigi o różnym udźwigu, na przykład 3 t. Jest to odpowiedni parametr na większość małych budów, w których nie przenosi się cięższych ładunków. Taki dźwig posiada solidne ramię wysięgnikowe, które może mieć różną wysokość, najczęściej jest to około 7-10 metrów, w zależności od modelu.

mini dzwigJeżeli zastanawiamy się nad zakupem mini żurawia, zwróćmy uwagę też na podzespoły wykorzystane w jego produkcji, przede wszystkim znaczenie będzie miał napęd. To od napędu zależy bowiem między innymi zdolność pokonywania wzniesień. Jeśli chodzi o prędkość jazdy, w przypadku dźwigów jest ona znacząco ograniczona i nie wynosi ona więcej niż 2km/h. W dobrym mini dźwigu pochodzącym od sprawdzonego producenta znajdzie się też szereg udogodnień. Do podstawowego wyposażenia należy bowiem robocza lampa ostrzegawcza, wyłącznik alarmowy oraz alarm ostrzegawczy przed wywróceniem. Z całą więc pewnością, wykorzystując mini dźwig, będziemy mieli pod kontrolą kwestie bezpieczeństwa i nie stanie się nic złego nawet gdy nie zachowamy należytej ostrożności, ponieważ maszyna wyposażona jest w dobry system alarmowy. Do podstawowego wyposażenia dźwigu należy też licznik roboczogodzin.

Warto na koniec wspomnieć, że kompaktowe maszyny są najczęściej sterowane zdalnie, ponieważ ich konstrukcja nie posiada kabiny operatorskiej. Jest to też wygoda, ponieważ operator może przystąpić do pracy, zajmując dowolne, wybrane przez siebie miejsce na placu budowy. Dzięki temu będzie miał pewność, że jego widoczność nie zostanie ograniczona i prace przebiegną na pewno jak należy.

Close Menu