Mój dom, a kratki kominkowe

Jestem szczęśliwym mieszkańcem domku jednorodzinnego w Poznaniu. Dom ten posiada kominki z płaszczem wodnym. Jest to bardzo dobre rozwiązanie ponieważ te kominki są bardzo wydajne. Mniej zużywamy wtedy paliwa opałowego by nagrzać mieszkanie, czy pomieszczenie.

Czy kratki kominkowe to konieczność?

kratki kominkoweChociaż moim skromnym zdaniem piece wolnostojące są lepsze ponieważ kominek jest na stałe przytwierdzony z podłogą i nie może on się równać z piecami wolnostojącymi, które mogą stać na środku. Nie zmienia to faktu, że i do jednego i drugiego potrzebne są obudowy kominkowe oraz kratki kominkowe. Obudowa kominkowa powinna być zrobiona z dobrego i mocnego materiału odpornego na gorąco, ponieważ temperatury wewnątrz kominka są bardzo wysokie. A słyszeliście może o austroflamm? Wiecie co to takiego? To firma, która powstała w 1983 roku. Założyciele mieli zamiar produkować najwyższej jakości piece wolnostojące oraz wkłady do piecyka. Do produkcji wkładów i pieców wykorzystuje najnowsze, dostępne technologie. Szeroka gama modeli produkowanych w wielu wariantach wykończenia stanowi bardzo atrakcyjną ofertę. Także ten Austriacki producent jest bardzo dobry i jego piece s a najwyższej jakości. Warto zainwestować w piece w swoim domu lecz jednak należy pamiętać, że jest to inwestycja, o której powinniśmy pomyśleć już podczas fazy projektu ponieważ z kominkiem, a nawet piecem wolnostojącym wiążą się różne inne przeróbki. Do pieca musisz mieć komin, ponieważ gdzieś ten dym musi odpływać. No i druga strona, ze piec ten nie jest tani dlatego należy bardzo uważnie przeanalizować nasz wybór a później materiał też musi być dobrze wybrany. Nie jest to taka prosta sprawa wybrać sobie piec.

Do tego będzie nam potrzebny fachowiec więc to jest kolejny wydatek. Chociaż z drugiej strony powiem wam że warto mieć piec właśnie dla tego efektu, zapachu palonego drzewa oraz ciepła jakie daje ogień.

Dodaj komentarz

Close Menu