Najpopularniejsze rusztowanie elewacyjne

Rusztowania elewacyjne wykorzystuje się do różnych prac. Konstruowane są tak, by można było z nich korzystać wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jednak, by robić to odpowiednio należy zapoznać się z ich rodzajami. Przede wszystkim po to, by zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom, a także ułatwić im pewne czynności.

Rusztowanie w korzystnej cenie

rusztowanie elewacyjneNa rynku najbardziej popularne są rusztowania warszawskie, które są odmianą kolumnowych. Konstrukcje te składają się z ram, które wykonuje się ze stalowych rur. Z kolei te, są wcześniej wzmacniane poprzez ocynkowanie ogniowe. Oczywiście do dopełnienia całej budowli potrzebne są poprzeczki stabilizujące. Wszystkie te elementy łączy się ze sobą za pomocą złączy czopowych. Żeby ułatwić robotnikom swobodne poruszanie się montuje się podesty, na których mogą stawać. Jeśli chcemy powiększyć szerokość danej konstrukcji można zrobić to stosując specjalne połówki, czyli ramy o mniejszych wymiarach. Jednak największą zaletą rusztowania warszawskiego jest jego uniwersalność. Sprawdzi się podczas tynkowania, malowania, a także murowania. Jest w stanie osiągnąć wysokość ośmiu metrów, a cały montaż zajmuje bardzo mało czasu. W sklepach branżowych można zaopatrzyć się również w konstrukcję rurowo-złączkową. Tworzona jest również ze stali, oczywiście ocynkowanej i później specjalnie lakierowanej. Ważnymi elementami są złączniki krzyżowe, obrotowe i wzdłużne.

rusztowanie elewacyjneBez nich cała konstrukcja nie zostanie złożona. Ponadto w zestawie powinny znajdować się drabinki i płyty pomostowe. Dzięki nim wszystko będzie stało stabilnie i bez problemu umożliwi pracę na wysokości. Rusztowanie elewacyjne w niskiej cenie jest łatwo dostępne na rynku. W związku z tym wyróżnia się także kompozycje modułowe oraz ramowe. Pierwsze z nich z pewnością zdadzą egzamin podczas budowy osiedli mieszkaniowych i blokowisk, spotyka się je również w zakładach przemysłowych, a nawet w stoczniach. Osiągają bardzo duże wysokości, a odpowiednio złożone zapewniają duży komfort pracy. Drugie z nich są typowymi konstrukcjami systemowymi. W złożeniu ich da sobie radę niejeden pracownik, który nigdy tego nie robił. Za ich sztywność odpowiadają przede wszystkim pomosty i stężenia, które łączy się ze stojakami za pomocą specjalnych uchwytów, które fachowo nazywają się sworzniowo-zapadkowe.

Podczas wykonywania drobnych prac, które nie wymagają wysokich konstrukcji warto również wziąć pod uwagę rusztowania aluminiowe. Przede wszystkim są bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Jednak każda kompozycja, która zostanie dobrze dobrana do konkretnej pracy sprawdzi się, bez względu na to z czego została wykonana, czy też jak się ją składa.