Najpopularniejsze sposoby na uzdatnianie wody

W kwestii wody każdy ma własne sposoby na to, jak zadbać o jej jakość. Mimo wszystko zdarzają się też osoby, które nie widzą potrzeby filtrowania wody i nie zawracają sobie tym głowy.

Filtry dla zdrowej wody w twoim domu

filtry do wodyWielu z nas jest przekonanych o tym, że wystarczy wodę przegotować, by móc ją bezpiecznie spożywać. Nie jest to jednak odpowiedni tok myślenia, ponieważ podczas gotowania unieszkodliwiamy jedynie te bakterie, które giną w temperaturze 100 stopni Celsjusza, zaś pozostałe mają się dobrze. Jest to jednak znacznie lepsze, niż picie wody prosto z kranu, która owszem – powinna być oczyszczana – ale najczęściej zawiera rozmaite pozostałości, zanieczyszczenia i inne składniki, o których lepiej nawet nie myśleć. Specjaliści alarmują nawet, że im dłużej gotujemy wodę kranową tym więcej chemii wypijamy, co spowodowane jest wyparowywaniem czystej wody.

Także stosowanie wyłącznie filtrów mechanicznych jest często krytykowane. Tutaj możemy mieć gwarancję pozbycia się mułu i innych zanieczyszczeń mechanicznych, co nijak ma się usunięcia bakterii i związków chemicznych. Dodatkowo same filtry są źródłem rozwijania się bakterii, a ich stosowanie jest stanowczo krytykowane. Są także inne, mnie lub bardziej skuteczne i popularne metody, które powodują uzdatnianie wody. Dużo zależy od tego na jaką technologię i rodzaj filtra się zdecydujemy. Najbardziej popularne, a jednocześnie najmniej skuteczne są dzbankowe filtry do wody pitnej. Swoją popularność zawdzięczają niskiej cenie (filtr dzbankowy kupimy w przedziale od pięćdziesięciu do stu złotych) oraz łatwości w użyciu i montażu. Zazwyczaj wyposażone są w filtr węglowy, który oczyszcza wodę. Główne korzyści z tego rozwiązania to czysta, przyjemnie pachnąca woda bez dużych i średnich zanieczyszczeń mechanicznych.

Niestety tego typu filtry do wody pitnej nie oczyszczą jej z bakterii i związków chemicznych. Nie są także dobrym rozwiązanie dla osób, którym zależy na kompleksowym działaniu i przefiltrowanej wodzie już wówczas, gdy wypływa z kranu. Popularne są też zmiękczacze wody, jonizatory oraz filtry odwróconej osmozy. Wszystkie te metody są bardziej kompleksowe i przynoszą znacznie lepsze efekty. Eksperci twierdzą, że uzdatnianie wody jest najskuteczniejsze metodą odwróconej osmozy, ponieważ pozwala na uzyskanie wody niemalże krystalicznej i pozbawionej wszelkich nieczystości.

Równocześnie jest to także najdroższa metoda, na którą mało kto może się zdecydować. Pewne jest to, ze warto podjąć nawet najdrobniejsze kroki w celu poprawienia jakości wody, niż żadne.

Polecamy: http://filtry-wodar.pl

Dodaj komentarz

Close Menu