Nowoczesne listwy przypodłogowe

Trendy w architekturze wnętrz bardzo szybko się zmieniają, co jest dość obserwowalne patrząc na powstające projekty, które z roku na rok coraz bardziej się od siebie różnią. Wykorzystują one jednak bardzo podobne rozwiązania, bez których atrakcyjne projektowanie wnętrz nie byłoby możliwe.

Listwy dopasowane do stylu

białe listwy przypodłogoweTego typu elementy wyposażenia są ponadczasowe, dzięki czemu odnajdą się one w każdym stylu architektonicznym. Doskonałym przykładem takiego rozwiązania są listwy przypodłogowe, które wykorzystuje się w architekturze wnętrz od bardzo długiego czasu. Mają one za zadanie dodać ścianie elegancji oraz wpłynąć na jej estetykę, tak aby nie wydawała się ona kompletnie goła. Dodatkowo są one ochroną przed jej kopaniem, czy zabrudzeniem na poziomie ziemi, gdzie jest ona na to najbardziej narażona. Tradycyjnie ten element wyposażenia wykonuje się z drewna, które jest materiałem względnie eleganckim, dlatego też doskonale komponuje się z chociażby z drewnianymi meblami. Takie proste białe listwy przypodłogowe można jednak dopasować praktycznie do każdego stylu architektonicznego panującego wewnątrz pomieszczenia. Przede wszystkim ich kolor umożliwia dopasowanie ich do całej gamy innych barw, gdyż jest on neutralny. Dlatego też właściwe dobranie takiej listwy nigdy nie będzie problemem.

białe listwy przypodłogowePosiadają one często liczne zdobienia, które wykonywane są w postaci żłobień układających się w finezyjne wzorki. Dzięki temu możliwe jest dodanie elegancji do każdego pomieszczenia. Tego typu rozwiązanie doskonale komponuje się z takimi elementami jak sztukateria, która jest odpowiednikiem takiej listwy, tylko łączącym ścianę z sufitem. Połączenie z nią listew bardzo atrakcyjnie wypełnia ściany i dodaje pomieszczeniu atrakcyjnego wyglądu. Sam montaż takich listew nie jest zbyt skomplikowany i wykonać go jest w stanie praktycznie każdy. Tego typu, proste listwy można zamontować na parę sposobów. Najbardziej tradycyjnym jest jej przyklejenie do ściany. Sposób ten posiada tylu samu zwolenników co przeciwników, gdyż jest bardzo inwazyjny dla samej ściany. W przypadku konieczności wymiany listwy, przy jej ściąganiu możliwe jest zerwanie części farby, czy też tapety.

Dlatego też coraz popularniejsze jest mocowanie na wkręty lub za pomocą specjalnych elementów wciskanych na ścianę. W takim przypadku taki element mocowany jest na jej rogu na co wciskana jest sama listwa, która mocowana jest na zasadzie zatrzasku. Jest to najmniej inwazyjna metoda, która pozwala na estetyczne i praktycznie mocowanie tego typu listew.

Close Menu