Nowoczesne panele z gipsu

Płytki gipsowe są materiałem wykończeniowym, po który sięga coraz więcej osób – zarówno prywatnych inwestorów, jak i właścicieli firm czy dekoratorów wnętrz. Ściany w nieregularnych kształtach spotkać można więc nie tylko w domach (salonach, sypialniach czy korytarzach), ale również w biurach czy salach konferencyjnych.

Panele gipsowe w różnych kolorach

panele gipsowe 3dCo sprawia, że inwestorzy tak chętnie sięgają do tego typu rozwiązań? Przede wszystkich chęć stworzenia wyjątkowego klimatu wewnątrz pomieszczeń. Nowoczesne panele gipsowe 3D są chętnie wybierane, ponieważ przy ich pomocy można uzyskać naprawdę ciekawe wnętrze. W zależności od indywidualnych preferencji inwestora oraz zakładanego efektu, można dobrać takie płytki, które spełnią nasze oczekiwania. We wnętrzach o niewielkich rozmiarach znacznie lepiej sprawdzą się mniej wyszukane kształty, ponieważ nie przytłoczą wnętrza. Dlatego polecane są płytki gipsowe imitujące cegły lub posiadające inne, delikatne kształty. Doskonałym rozwiązaniem będzie także wykonanie okładziny w białym lub jasnym kolorze, ponieważ kolory te zupełnie inaczej rozpraszają światło, dzięki czemu człowiek znacznie lepiej funkcjonuje w czasie dnia – może wydajniej pracować oraz znacznie efektywniej się relaksować.

panele gipsowe 3dJeżeli wybieramy panele gipsowe 3D tylko na jakiś fragment ściany, sprawdzą się także te bardziej nieregularne, pomalowane na bardziej wyraziste kolory. W restauracjach czy obiektach publicznych, coraz częściej w parze z bardziej wyszukanymi płytkami idzie montaż oświetlenia ledowego. W zależności od potrzeb i indywidualnych preferencji, albo można zastosować oświetlenie punktowe, albo zdecydować się na bardziej wyszukane listwy z kolorowymi diodami. Po zmroku światło padające na wypukłą ścianę będzie tworzyło bardzo ciekawy efekt, który z pewnością zachwyci niejednego gościa. Tego rodzaju lekkie płytki nie nadają się niestety do stosowania na zewnątrz – powinny być montowane tylko w ciepłych i suchych pomieszczeniach, ponieważ w przeciwnym razie ulegną zniszczeniu oraz korozji biologicznej. Nieregularna okładzina jest bardzo funkcjonalnym pomysłem. Płytki bardzo łatwo jest przykleić do ściany, używając klasycznego kleju dostępnego praktycznie w każdym sklepie z materiałami budowlanymi.

Oprócz tego producent wykonał je w taki sposób, aby z łatwością zmienić ich barwę – kiedy znudzi nam się wystrój wnętrza nie trzeba skuwać płytek – wystarczy kupić zwykłą farbę do malowania ścian, by bez ingerencji fachowców wprowadzić zmianę. Dzięki temu koszty remontu nie są bardzo wysokie.

Close Menu