Nowoczesne zlewozmywaki do kuchni

Projektując kuchnię w swoim nowym domu zawsze zwraca się uwagę na najmniejsze detale. Dąży się do tego, by każdy kąt był ze sobą spójny i tworzył wizerunek nowoczesnej kuchni. Dobierając po kolei sprzęt przychodzi czas na wybranie zlewozmywaka. Wbrew pozorom nie należy to do najprostszego zadania.

Zlewy ładne i solidne

biały granitowy zlewozmywak

Aktualnie rynek armatury kuchennej jest tak bogaty, że można trafić na nawet najbardziej wymyślne projekty indywidualne klientów. Jak więc wybrać taki zlew, który doda pomieszczeniu innowacyjności? Nowoczesne zlewy kojarzą się zazwyczaj z projektem wykonanym na zamówienie u producenta. Można jednak wykorzystać sklepowe egzemplarze, by stworzyć równie stylowe wnętrze. Wystarczy tylko dopasować odpowiedni kolor i kształt pod wyposażenie swojej kuchni. Najbardziej uniwersalne, wybierane do każdego typu wnętrza okazały się białe granitowe zlewozmywaki. Zyskały popularność właśnie dzięki subtelności koloru i solidnemu wykonaniu. Dzięki właściwościom granitu są one bardzo wytrzymałe na uszkodzenia i temperaturę, nie ulegają odkształceniom. Biały kolor będzie idealnym trafem zarówno do ciemnej, jak i jasnej zabudowy. Przy zmianie dekoracji nie będzie stanowiło to problemu.

biały granitowy zlewozmywakPoza tym rozświetli kuchnię i sprawi, że będzie się prezentowała nowocześnie. Stawiając na takie rozwiązanie warto pokusić się o inny kształt zlewu niż prostokąt. Tak stonowany kolor pozwala nam poszaleć z innymi elementami. Można wybrać syfon lub dozownik innego koloru, który będzie rzucał się w oczy, albo postawić na nietypowy kran. Po wybraniu stylowego wyglądu warto także zadbać o funkcjonalność. Producenci oferują zlewy jedno- bądź dwukomorowe, które wybiera się w zależności od wielkości miejsca, które zostało przeznaczone na zlewozmywak. W niektórych domach ręczne zmywanie wyszło z użycia, dlatego wybierając zlew jako dekoracje mają większe pole do popisu. Nie potrzebują trwałych zlewów, stawiają na efektowny i nietypowy wygląd, traktują je jako dodatkową dekorację w kuchni. W typowym domu zlew jednak powinien spełniać obie role jednocześnie. Nowoczesne zlewozmywaki z granitu są dostępne w niemal każdym sklepie budowlanym.

Ich oferta jest tak szeroka, że każdy remontujący znajdzie zlew dopasowany do swojej kuchni, bądź sam go zaprojektuje i zleci do wykonania producentowi armatury kuchennej. Warto pamiętać, by przy tworzeniu projektu pomieszczenia przeznaczyć tyle miejsca na zlew, by był on praktyczny. Nawet posiadając małą kuchnię można tak zagospodarować przestrzeń, by wyglądała ona nowocześnie i stylowo.

Close Menu