Panele dekoracyjne i dominacja we współczesnych wnętrzach

Jeśli chodzi o dekorowanie ścian, to obecne mamy tutaj naprawdę duży wybór. Oczywiście wcześniej także panowała pewna różnorodność, ponieważ do wyboru mieliśmy tapetę, farbę, boazerię, panele imitujące drewno czy kafle. Obecnie wszystkie wspomniane alternatywy nadal są spotykane w naszych domach, jednak sukcesywnie ustępują miejsca swoim doskonalonym wersjom lub całkiem innym, bardziej pomysłowym możliwościom.

Panele dekoracyjne są popularne

panele dekoracyjneKlasyczna tapeta chociażby coraz częściej pojawia się w wersji fototapety, lub wersji grubszych, bardziej wytrzymałych i całkiem ciekawych. W temacie farb także zmieniło się sporo, ponieważ z roku na rok przybywa farb strukturalnych, zmywalnych i innych. Absolutnym hitem dekoratorskim w ostatnim czasie była farba dający podobny efekt jak szkolna tablica – można po niej pisać kredą i bez problemu to zmazywać zastępując innymi treściami i obrazkami. W ten sposób farba ta zagościła na wielu ścianach w kuchni i pokojach dziecięcych. Często stosują ją też lokale gastronomiczne, przedstawiając w ten sposób swoją bieżąca ofertę. Boazeria z kolei przekształciła się w niezwykle stylową (i dużo tańszą niż prawdziwe drewno) – imitację drewna na ścianę. Rozwiązania te z pewnością będą jeszcze przez wiele lat gościć w naszych domach, ze względu na zakorzenienie w architekturze, funkcjonalność i stosunkowo niską cenę. Ich miejsce jednak sukcesywne zajmują chociażby panele ścienne 3D. Wykorzystują one efekt trójwymiarowości, dokonując błyskawicznej metamorfozy pomieszczenia. Ze względu na swoje szerokie zastosowanie i mnogość wzorów panele dekoracyjne to jeden z najchętniej wykorzystywanych produktów przez dekoratorów. Można malować je dowolnymi dostępnymi na runku farbami i wybierać spośród dziesiątek kształtów. Panele 3D gipsowe to doskonale rozwiązanie dla zwolenników odważnych i niekonwencjonalnych rozwiązań. Ich wyjątkowe walory estetyczne doceniają nie tylko krytycy, ale także pozostali entuzjaści nowoczesnego designu. Innym popularnym trendem jest cegła dekoracyjna. Doceniana jest ze względu na ciekawy efekt wizualny i fakt, że można łatwo wkomponować ją we właściwie każde wnętrze. Dodatkowo jest znacznie tańsza niż prawdziwa wypalana cegła i stosunkowo łatwa w montażu.

Chyba największym zainteresowaniem cieszy się obecnie imitacja białej cegły, jednak ta w kolorze naturalnym także pasuje do wielu wnętrz. Domownicy najczęściej decydują się na nią ze względu na stylowy efekt, który doskonale współgra z innymi materiałami. Nic dziwnego zatem, że tak wiele osób się na nie decyduje.

Dodaj komentarz

Close Menu