Pomysły na udekorowanie wnętrz domów drewnianych

Wybudowanie domu z drewna jest marzeniem wielu rodzin, które decydując się na realizację mają w głowie pomysł na jego wykonanie. Kiedy jednak projekt zostanie zrealizowany pojawia się wiele dylematów dotyczących jego wyglądu i wykończenia. Urządzanie pomieszczeń powinno sprawiać dużo przyjemności, jednak pojawia się wiele pytań w jaki sposób można udekorować wnętrze, by zachować klimat?

Domy o szczególnym klimacie

domy z drewnaNie trzeba wybierać wśród myśliwskich dekoracji, czy ciemnej kolorystyki, dostępne są nowe sposoby na wyeksponowanie tego typu stylu. Decydując się na drewniany dom należy zachować wyczucie przy dobieraniu wyposażenia oraz dobrze to sobie rozplanować. Zazwyczaj właściciele chcąc utrzymać spójność wybierają meble i wykończenia w stylu wiejskim, który od zawsze był kojarzony z takimi domami. Teraz jednak nawet wymagające mieszkania można urządzić bardzo nowocześnie, nie zaburzając ładu w przestrzeni. Wszystko tak naprawdę zależy od wybranej technologii, w jakiej budowane są domy z drewna. Te tradycyjne wykonane z bala mają swój szczególny klimat, dlatego podczas urządzania należy być bardzo ostrożnym. Zawsze można wykorzystać płyty gipsowe nadając konkretnemu pomieszczeniu nowszego wyglądu i delikatnie je wykończyć, by otrzymać wyraziste wnętrze. Świetnie także domy z drewna łączą się ze starodawnymi białymi meblami, które będą się wyróżniały na tle ciemniejszych ścian. Równie dobrze będą wyglądały dodatki w kolorach natury – zielone, beżowe.

domy z drewnaNie zawsze trzeba jednak pozostawać czy naturalnym kolorze drewna. Za pomocą specjalnej farby można nadać ścianom żywszego koloru, co pozwoli wybrać inny typ wyposażenia. W przypadku domów, które posiadają tylko drewnianą konstrukcję, tak zwane domy szkieletowe można sobie pozwolić na każdy rodzaj wykończenia. Warto jednak wykorzystać fakt, że drewno pięknie prezentuje się w nowoczesnych i przestrzennych pomieszczeniach, i wyeksponować choć kilka elementów stropowych. Można również zdecydować się na drewniane wykończenia w domu stawiając na drewniany parkiet lub drewno na ścianach. Nadanie domowi charakteru nie jest proste, zwłaszcza w przypadku domów z drewna. Nie oznacza to jednak, że trzeba ograniczać swoją wyobraźnię i wybierać tylko takie elementy wystroju, które wpisują się w tradycyjne wyglądy domów wiejskich.

Dom z drewna może być równie nowoczesny, wystarczy tylko odpowiednio zagospodarować przestrzeń oraz wybrać materiały, które pozwolą wydobyć prawdziwe piękno. Bez względu na to, czy będą to meble, czy ciekawa kolorystyka dodatków, nie trzeba przejmować się, że w ten sposób odbierzemy domowi jego charakter.