Montaż drzwi szklanych i balustrad

Podchodząc do tematu związanego z montażem elementów szklanych w obrębie naszego domu lub mieszkania powinniśmy pamiętać o tym, że mamy do co czynienia z niezwykle kruchym materiałem.

Drzwi szklane są niezwykle delikatne

drzwi szklaneNowoczesne wyroby ze szkła są oczywiście bardzo wytrzymałe, ale w trakcie montażu może dochodzić do wielu nieprzewidzianych zdarzeń. Chodzi tutaj nie tylko o umiejętne obchodzenie się z materiałami i montowanymi elementami, takimi jak drzwi szklane czy balustrady ze szkła, ale również wykorzystywanymi do tego celu narzędziami. Szklane powierzchnie są odporne na zmywanie czy działanie środków chemicznych, ale jednocześnie odznaczają się one wysoką podatnością na zarysowania. Wiadomo, że w trakcie prac montażowych szklarz wykorzystuje różnego rodzaju śruby, wkrętaki automatyczne, szczypce oraz uchwyty do szkła. Źle zorganizowane stanowisko pracy może skutkować zniszczeniem lub uszkodzeniem instalowanych elementów.
Nawet jeżeli zachowają one swoje pierwotne właściwości konstrukcyjne to ucierpieć może strona wizualna. Warto przy okazji dodać, że drzwi i szklane balustrady to tylko część z dostępnych możliwości. Wiele problemów mogą również sprawić kabiny prysznicowe na wymiar tworzone pod indywidualne zamówienie klienta.
prysznic szklanyTego rodzaju projekty mają zazwyczaj niestandardowe wymiary, a to stanowi dodatkowe utrudnienie w zakresie montażu. Nie jeden szklarz z Wrocławia spotkał się już w swojej praktyce zawodowej z sytuacjami, w których szklane elementy tworzone na zamówienie sprawiają monterom najwięcej problemów, szczególnie w przypadkach, w których pracownicy dokonujący montażu nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z podobnymi pracami.
Oczywiście szklane balustrady są zazwyczaj dosyć podobne do siebie, szczególnie w zakresie wymiarów, takich jak długość, szerokość oraz grubość. Różnice mogą być widoczne przede wszystkim w zakresie projektu graficznego lub kolorystyki. Na szczęście żaden z wymienionych elementów nie wpływa na stopień trudności prac montażowych.
Nieco większą trudność mogą sprawić drzwi szklane tworzone na wymiar. Szczególnie jeżeli mamy do czynienia z drzwiami dwu skrzydłowymi o dużej powierzchni. Ich bezpieczny i skuteczny montaż wymaga odpowiedniego przygotowania stanowiska, w którym mamy realizować wszystkie prace.

Wykorzystywane materiały powinny być umieszczone w jednym miejscu, na miękkim podkładzie zabezpieczającym, natomiast narzędzia muszą znajdować się w specjalnym zasobniku, aby nie generować ryzyka związanego z przypadkowym zarysowaniem lub zniszczeniem drzwi w trakcie montażu.

Więcej informacji na: http://alisglass.pl

Dodaj komentarz

Close Menu