Okna – drewniane czy plastikowe?

Okna są jednym z ważniejszych elementów w każdym domu. Decydują o tym, ile światła dostanie się do pomieszczenia, a poza tym mają wpływ na to, jak ciepło jest w domu czy mieszkaniu. Z jednej bowiem strony często nieodpowiednio zaizolowane okna powodują, że niestety ciepło wydostaje się przez szczeliny na zewnątrz.

Wady i zalety różnych okien

oknaZ drugiej strony musi być możliwość, aby okna otwierać, gdyż inaczej we wnętrzu robi się zbyt duszno i gorąco. Okna więc powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Która zatem wersja okien lepiej się sprawdzi? Dawniej wiele ludzi posiadało okna drewniane. Dziś są one domeną osób, które posiadają raczej bardziej zasobne portfele. Okna plastikowe, czyli pcv, są używane bardziej powszechnie. Poza tym, że są tańsze od drewnianych nie są też tak bardzo wymagające. Okna drewniane trzeba jednak od czasu do czasu odnawiać. Konieczne jest odpowiednie ich zaimpregnowanie, aby nie ulegały szybko zniszczeniu pod wpływem wilgoci czy też innych negatywnych czynników. Wiadomo bowiem, że jeśli okna Piaseczno nie będą zadbane mogą posiadać słabe właściwości izolacyjne. Na ogół jednak zarówno okna drewniane, jak i plastikowe posiadają podobne parametry, jeśli tylko są odpowiednio wykonane i zamontowane. Specjaliści twierdzą, że nie ma znaczenia czy sprawimy sobie okna z tworzywa sztucznego czy naturalnego.

Ważniejszą kwestią jest samo wykonanie i instalacja okna. Przed dokonaniem wyboru warto zatem zorientować się w ofertach, jakie posiadają różni usługodawcy. Szczególnie dobrze jest przyjrzeć się tym, które posiadają różne firmy z okolicy. Jeśli więc na przykład mieszka się w Piasecznie, można porównać ofertę dostępną w tej miejscowości z tą, która znajduje się w Warce albo Grójcu. Zawsze lepiej najpierw zorientować się, jakie są możliwości, a dopiero później podjąć decyzję. Przy wyborze okien drewnianych albo plastikowych powinno interesować nas nie tylko to, w jakiej są one cenie, ale także, a może przede wszystkim, to, jakiej są jakości. To od niej przecież zależy czy w domu będzie ciepło i ładnie. Warto porównać także zakres usług, jakie są świadczone przez dane przedsiębiorstwo.

Szczególnie powinno nas interesować, czy montaż wliczony jest w cenę okien, czy trzeba za niego dodatkowo zapłacić. Poza tym dobrze jest poczytać opinie na temat tego, czy firma rzeczywiście zatrudnia fachowców, którzy nie będą mieli problemu z montażem. Okna bowiem wstawia się przecież do mieszkania czy domu na całe lata. Szkoda więc byłoby od razu reklamować usługę w razie, gdyby była ona nieprawidłowo wykonana.

Dodaj komentarz

Close Menu