Skuteczne, wpuszczane profile LED

Oświetlenie jest niezwykle ważnym elementem każdego domu, bez niego często nie jesteśmy w stanie wykonywać wielu codziennych czynności. Przerwanie dostawy prądu może być w tym przypadku paraliżujący, a o ile parę świeczek wystarczy do przeczytania książki z bólem oczu, to raczej do pracy przy biurku zbytnio się nie nada.

Najpopularniejsze typy lamp LED

ledO oświetlenie dbamy w bardzo dużym stopniu, dlatego też często oprócz tych walorów funkcjonalnych, musi ono spełniać także estetyczne, co czasami okazuje się być odrobinę większym problemem. Jednak wystarczy odpowiednie zaplanowanie wnętrza i zamontowanie ciekawego, oryginalnego oświetlenia by ukoronować całe przedsięwzięcie. Istnieje spora ilość różnych typów oświetleń z których możemy skorzystać, jednak do dwóch najpopularniejszych należą zdecydowanie to LED, oraz halogenowe. Z czego aktualnie zdecydowanie częściej sięgamy po to pierwsze ze względu na jego ogromną funkcjonalność. Halogeny znane są ze swojej ogromnej mocy, przez co potrafią wygenerować bardzo intensywne strumienie światła, jednak przy tym niesamowicie mocno się grzeją, potrafią one dosłownie podgrzać atmosferę w pokoju, co czasami źle wpływa jeśli ustawione są na przykład blisko roślin, czy elementów mniej podatnych na ciepło.

ledJeszcze parę lat temu wiele osób spierałoby się czy oświetlenie LED można wykorzystać jako główne, jednak dzisiaj osób sceptycznych jest coraz mniej, gdyż nadaje się ono do tego celu bardzo dobrze. Popularne w tej kwestii są wpuszczane profile aluminiowe LED, które często montuje się w ścianach, czy wszelkiego rodzaju sufitach. Rosnącą popularnością cieszy się właśnie to drugie mocowanie, nie ważne czy są to sufity podwieszane, czy normalne. Profile do tego celu istnieją w bardzo różnych formach, są to często zwykłe listwy, ale też okręgi(takie, które tradycyjnie kojarzą się z halogenami), czy nawet sporej wielkości kwadraty, lub prostokąty. Wybór w dzisiejszych czasach jest ogromny, a tego typu instalacje dają świetny efekt. Montowane są one zwykle na równi ze ścianą, lub są lekko wypukłe. W tych większych montuje się parę się zwykle po parę rzędów taśm LED, co daje efekt bardzo mocnego światła o intensywnej barwie. Klosze montowane w tych profilach gwarantują jego rozproszenie, skutecznie pozbywając się punktów świetlnych.

Dodatkowe podłączenie transformatora, oraz odpowiedniego pilota, którym może być nawet smartfon, gwarantuje bardzo ciekawe doznania wizualne umożliwiając użytkownikowi dowolne kontrolowanie koloru i intensywności światła, oraz wielu trybów migania. Funkcja taka w oświetleniu głównym umożliwia na zmianę atmosfery w całym pokoju, co robi wrażenie niesamowite.

Dodaj komentarz

Close Menu