Solidne zapory drogowe

Zabezpieczenie terenu robót liniowych prowadzonych przy ciągach komunikacyjnych nie jest proste. Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom ruchu oraz pracownikom odpowiedzialnym za wykonanie inwestycji, konieczne jest odpowiednie oznakowanie i zabezpieczenie miejsca remontu lub przebudowy.

Biało-czerwone zapory

zapory drogowe u 20aW tym celu wykorzystuje się profesjonalne zapory drogowe, które produkowane są przez specjalistyczne zakłady. Wykorzystują one nie tylko bardzo profesjonalny sprzęt, ale także unikalną wiedzę i doświadczenie swoich pracowników – a wszystko po to, by powstałe wyroby jak najlepiej spełniały oczekiwania wykonawcy. Niezwykle istotnym aspektem podczas zabezpieczenia robót drogowych jest to, aby wszelkie elementy tymczasowej infrastruktury zapewniającej bezpieczeństwo były widoczne ze znacznej odległości. Właśnie dlatego producenci do ich produkcji wykorzystują bardzo intensywne kolory, takie jak czerwień, jaskrawa żółć oraz pomarańcz. Najczęściej kolory te są przełamywane bielą – dzięki temu jeszcze bardziej rzucają się w oczy kierowców. Na terenach inwestycji drogowych najczęściej spotykane są dwa rodzaje barier. Pierwszą z nich są zapory drogowe U 20a i b. Są to biało-czerwone tablice o różnej wysokości.

zapory drogowe u 20aUmieszcza się je na specjalnych stalowych słupkach mocowanych do ciężkich podkładów. Oprócz widocznych z daleka farb, podczas produkcji nanosi się także specjalne powłoki odblaskowe. Dzięki temu oznakowanie jest widoczne z daleka także dla tych kierowców, którzy postanowili podróżować po zmroku. Drugim rodzajem barier tymczasowych są specjalne pachołki drogowe. Rozstawia się je znacznie szybciej niż ciężkie płotki, dlatego możemy zobaczyć je wszędzie tam, gdzie roboty prowadzone są w krótkim terminie. Warto zwrócić uwagę na to, że budowa zapory U 20a i b została odpowiednio przemyślana przez producenta. Wszystkie elementy można zdemontować, co znacznie ułatwia transport elementów ogrodzenia i oznakowania. W samochodzie dostawczym znacznie prościej ułożyć podłużne tablice, słupki i podkłady, gdy są pojedynczymi elementami niż już zmontowane płotki. Dzięki temu wykonawca inwestycji może oszczędzić na transporcie.

Konkretne wymagania dotyczące zabezpieczeń terenu prac budowlanych określone są w odpowiednich aktach prawnych. W związku z tym producenci zapór drogowych korzystają z informacji w nich zawartych, aby oferować firmom budowlanym najwyższej jakości elementy, które można bezpośrednio wykorzystać do zabezpieczenia terenu inwestycji. Informacji na ten temat należy szukać w opisie produktów.