Co warto wiedzieć o ogrzewaniu na podczerwień?

Mimo, iż na słowo podczerwień większość z nas przychodzą na myśl iście filmowe i militarne skojarzenia, to technologia ta ma obecnie znacznie więcej codziennych zastosowań, niż mogłoby się to nam wydawać.

Ogrzewaniu na podczerwień jest interesujące

ogrzewanie na podczerwieńMało kto wie chociażby o coraz popularniejszym w naszym kraju ogrzewaniu na podczerwień. Zalety tego rozwiązania dostrzega coraz więcej osób, stosując je we własnych firmach i domach. Czym charakteryzują się grzejniki na podczerwień i co warto o nich wiedzieć? Przede wszystkim ta metoda ogrzewania różni się od innych zasadą działania. Panele grzewcze nie ogrzewają powietrza, lecz podłogi, ściany i wszystkie przedmioty znajdujące się w ich zasięgu. Takie rozwiązanie pozwala utrzymywać stałą temperaturę we wszystkich rejonach pomieszczenia. Nie zachodzi tutaj więc typowa dla tradycyjnego ogrzewania sytuacja, w której ciepło unosi się ku górze i blisko sufitu temperatura jest najwyższa, zaś przy podłodze najniższa. Warto też zwrócić uwagę na błyskawiczną i całkowicie bezproblemową instalację, przy której nie potrzebujemy obszernej kotłowni lub piwnicy. Nie musimy martwić się ani o obszerny piec, ani o nie najbardziej estetyczne kaloryfery, ani nawet rury. Także estetyka, jaką wyróżnia się ogrzewanie na podczerwień powinna zainteresować szerokie grono konsumentów.

ogrzewanie na podczerwieńGrzejniki te są nie tylko o wiele dyskretniejsze od znanych nam dotychczas, ale często też bardziej oryginalne, ponieważ można nabyć je w wariantach dekoracyjnych. Trudno mówić również o trudnościach w montażu, gdyż panele grzewcze można umieścić zarówno na ścianie, jak i na suficie. Co więcej, nie ma żadnych przeciwwskazań do umieszczania ich w łazience. Ogrzewanie na podczerwień to zdecydowanie rozwiązanie, które przypadnie do gustu wszystkim alergikom oraz zwolennikom produktów przyjaznych środowisku. W przeciwieństwie do tradycyjnych kaloryferów grzejniki na podczerwień nie wysuszają powietrza i nie wzniecają kurzu, co z pewnością docenią wszystkie osoby z uczuleniem na pyłki i roztocza. Warto wspomnieć też ekologicznej stronią, jaką charakteryzuje się ogrzewanie na podczerwień. W Katowicach, lub ogólniej rzecz biorąc występuje wiele zanieczyszczeń związanych z fabrykami i spalaniem paliw. Panele grzewcze nie emitują niebezpiecznych spalin, przyczyniając się jednocześnie do ochrony środowiska. Co więcej, możemy liczyć na spore oszczędności w trakcie eksploatacji oraz duży komfort użytkowania.

Wygląda na to, że mimo obaw i uprzedzeń konsumentów, którzy przyzwyczajeni są do nieciekawych grzejników, umieszczanych pod parapetami w mieszkaniach rozwiązanie to jest całkiem przyszłościowe.

Więcej na http://www.twojaekoenergia.com

Dodaj komentarz

Close Menu