Architekt wnętrz i style wnętrzarskie różnych krajów

Każdy kraj ma swój charakterystyczny styl urządzania wnętrz, jednak niektóre z nich są bardziej popularne od innych. Styl skandynawski, chiński, japoński, francuski czy angielski są chyba rozpoznawalne przez każdego.

Architekt wnętrz a styl skandynawski

architekt wnętrz Warto jest się im przyjrzeć, żeby widzieć, jak kultura danego kraju ma swoje odzwierciedlenie we wnętrzach. Zacznijmy od stylu skandynawskiego, bardzo popularnego w naszym kraju, który każdy polecany architekt wnętrz z Katowic musi znać. Ten styl jest minimalistyczny, delikatny, nieco surowy. Dominują tam jasne barwy, takie jak biel, szarość, beż. Meble są proste, bez dekoracji i udziwnień. Najczęściej mają jednolity kolor, wzory występują bardzo rzadko. Całość powinna być przytulna i idealna do odpoczynku. We wnętrzu skandynawskim znajdziemy przede wszystkim materiały naturalne, czyli drewno na meble i na podłogi, wiklinę do siedzisk i koszyków, czy tekstylia na dywany, zasłony, poduszki. Przeciwieństwem stylu skandynawskiego jest styl francuski. Jest to styl elegancki, bogaty w dodatki. Całość przypomina nieco dawne pałace czy pomieszczenia muzealne.

architekt wnętrz Znane są sofy w stylu ludwikowskim, pozłacane elementy dekoracyjne, często w pomieszczeniach pojawiają się rzeźby, obrazy, antyki. Styl francuski pojawia się również w ogrodach, które są pełne idealnie przystrzyżonych trawników, formowanych roślin, równych ścieżek, są też rzeźby i fontanny. Styl ten jest nieco mało przytulny, za to bardzo elegancki i stylowy. Odmienny jest styl angielsku. Ten jest bardziej rodzinny, domowy, przytulny, romantyczny, kobiecy, idealny do domów na wsi, a nie do pałaców. Styl angielski jest pełen kwiatowych motywów, które pojawiają się wszędzie, od tapet, do pościeli. Dlatego też często spotykane są w nim odcienie czerwieni i różu, połączone ze złamaną bielą. We wnętrzu angielskim znajdziemy kominki, dużo naturalnych roślin, jak również miękkie obijane tkaniną kanapy, w których przyjemnie jest usiąść z herbata i oglądać trzaskający ogień. Jeśli chodzi o style azjatyckie to najważniejsze z nich to styl chiński i japoński. Styl chiński, podobnie jak styl arabski, jest pełen kolorów i wzorów. Dla wielu osób może być on nazbyt przesadzony, zbyt dekoracyjny i nieco ciężki.

Intensywne barwy, liczne dekoracje nawiązujące do lokalnej kultury, zapach kadzidełek nie każdemu przypadnie do gustu. Natomiast styl japoński jest delikatny, stylowy, taki jak styl skandynawski. Jest ekologiczny, uniwersalny, pełen drewnianych mebli, kremowych ścian i delikatnych dodatków z motywem bambusa.

Dodaj komentarz

Close Menu