Jak urządzić balkon?

rośliny na balkonie   Balkon dla mieszczuchów stanowi namiastkę własnego ogródka i miejsce do wypoczynku, gdy sprzyja temu pogoda. Co powinno się na nim znaleźć, aby był ładny, praktyczny i funkcjonalny?

zioła w doniczkachBalkon nie może obyć się bez kwiatów. Zależnie od ilości miejsca można zdecydować się na donice stojące, wiszące na balustradzie lub stojące na regałach. Kolorowe kwiaty ożywią cały balkon i sprawią, że powietrze będzie przyjemnie pachnieć.

Meble balkonowe powinny zostać rozsądnie wybrane. Jeśli rozstawiamy na balkonie suszarkę do ubrań, to lepiej wybrać lekkie, składane meble z drewna, które wygodnie będzie złożyć i przesunąć, gdy zajdzie taka potrzeba. Klasycznym rozwiązaniem będzie stolik i krzesła z metalu.
Meble mogą być również wielofunkcyjne: wygodna skrzynia z poduszkami może kryć w sobie narzędzia ogrodnicze, a nad głowami siedzących osób może znaleźć się miejsce na doniczki. Dobrym rozwiązaniem będzie wstawienie meble na balkoniedrewnianego regału, który nie tylko ładnie się prezentuje, albo pozwala też na ustawienie nawet kilkunastu doniczek np. z ziołami. Miejsce pod nim sprawdzi się jako przechowalnia narzędzi i konewek.

Aranżacja balkonu powinna zostać starannie przemyślana, aby nie tylko ładnie wyglądał, ale również łatwo było się po nim poruszać. Wybierając każdy element należy kierować się także jego odpornością na warunki atmosferyczne – nikt nie będzie miał ochoty znosić do domu wielu rzeczy z balkonu przy każdym deszczu lub z początkiem zimy. Dotyczy to również roślin, którym pogoda nie powinna być straszna.

kwiaty na balkonie

Dodaj komentarz

Close Menu