Sztukateria ozdobna w klasycznym mieszkaniu

Choć w nowoczesnych mieszkaniach zazwyczaj właściciele decydują się na zaprojektowanie wnętrz w stylu minimalistycznym, który jest najpopularniejszy we współczesnych trendach, to nadal istnieje wielu zwolenników stylów bardziej klasycznych i ozdobnych, w których największe znaczenie mają detale. W takich mieszkaniach nie może zabraknąć dekoracji w postaci sztukaterii ozdobnej.

Dlaczego warto wykorzystać sztukaterię do aranżacji?

sztukateria ozdobnaSztukateria taka może być stosowana zarówno wewnątrz pomieszczeń (wówczas jest nieco skromniejsza, aby nie przytłaczać wnętrza), jak i na zewnątrz – na elewacji. Stanowi doskonałe uzupełnienie okien czy drzwi. Z kolei we wnętrzach możemy wykorzystać gipsowe ozdoby do wykończenia nie tylko stolarki otworowej, ale także ścian czy sufitów. W dobrym sklepie, w którego ofercie znajduje się sztukateria ozdobna z Warszawy, znajdziemy między innymi wysokiej jakości listwy dekoracyjne oraz przypodłogowe, a także kasetony czy wykończenia schodów. Dzięki nim można stworzyć mieszkanie, które będzie niepowtarzalne ze względu na swój styl. Sztukateria ozdobna przeznaczona do wnętrz, choć w wielu przypadkach wygląda delikatnie, jest naprawdę trwała i solidna – wykonana została bowiem z wysokiej jakości poliuretanu, który charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi – jego podstawową cechą jest wysoka sztywność, która ma główny wpływ na wytrzymałość wyrobu.

sztukateria ozdobnaDodatkowa zaleta to lekkość produktu: dzięki temu montaż nie powinien sprawiać żadnego problemu nawet osobie niedoświadczonej w tego typu pracach. Do montowania sztukaterii ozdobnej nie trzeba zatrudniać profesjonalistów – można zrobić to samodzielnie lub z pomocą drugiej osoby, która przytrzyma nam dany element w odpowiednim momencie. Oczywiście efekt zależy od tego, czy montaż przeprowadzimy zgodnie z zaleceniami producenta. Nie przestrzegając proponowanych zasad, nie powinniśmy dziwić się, jeśli coś pójdzie nie tak. Warto zwrócić uwagę na to, że wiele firm oferuje wykonywanie sztukaterii na indywidualne zamówienie klienta – w ten sposób możemy otrzymać wyrób, który spełnia całkowicie nasze oczekiwania estetyczne. Aranżacja wnętrza będzie wówczas zgodna z naszymi wymaganiami i w takim pomieszczeniu z pewnością będziemy przebywać z prawdziwą przyjemnością.

Warto jednak pamiętać o tym, że z elementami dekoracyjnymi nie wolno przesadzać – choć osobno wyglądają one naprawdę estetycznie, zbyt duża ilość sztukaterii ozdobnej w jednym pomieszczeniu może sprawić, że stanie się ono przytłoczone i uzyskamy efekt odmienny od oczekiwanego.

Dodaj komentarz

Close Menu