Zadaszenie ogrodowe chroniące przed słońcem

Młodzi, którzy mogą sobie pozwolić na budowę domu jednorodzinnego, są prawdziwymi szczęściarzami. Dzięki temu będą mogli stworzyć prawdziwe miejsce do rozwoju, nauki i zabawy dla swoich dzieci, co w przypadku ciasnego mieszkania w bloku nie jest często możliwe.

Zadaszenia  w przestrzeni zielonej

zadaszenia drewniane do ogroduMałe dzieci wymagają szczególnej opieki, ponadto warunki przebywania powinny być dla nich całkowicie bezpieczne. Dlatego pamiętajmy też o tym, żeby dobrze zaprojektować również ogród. To przecież w nim będą spędzały dużo czasu, bawiąc się i dokazując w ciepłe dni. Warto mieć na uwadze fakt, iż lato w naszym kraju jest często wyjątkowo upalne, co może być niebezpieczne dla dzieci, które będą przebywać godzinami na świeżym powietrzu. Nawet czapeczka na głowie może nie wystarczyć i po takim hulaniu w ogrodzie przy intensywnych promieniach słonecznych dziecko poczuje się słabo. Lepiej nie narażać maluchów, jak też w ogóle nikogo z domowników, na takie sytuacje. Dlatego przy projektowaniu przestrzeni zielonej uwzględnijmy zadaszenia drewniane do ogrodu. Taka wiata da upragniony cień i sprawi, że przebywanie na świeżym powietrzu podczas gdy temperatura na dworze wynosi ponad 30 stopni, nie będzie tak uciążliwe.

zadaszenia drewniane do ogroduRównocześnie fakt, iż zadaszenie takie wykonywane jest z drewna, sprawia, że idealnie nadaje się ono do ogrodu, dobrze komponując się z zielenią. Jeżeli planujemy w ogrodzie też inne elementy małej architektury – na przykład pergole i kratki – zadbajmy o to, aby były one wykonane z tego samego rodzaju drewna co zadaszenie. W ten sposób wszystkie elementy ogrodowe będą tworzyły spójną całość, a nasz ogród będzie, tym samym, harmonijny. Takie zadaszenia oferowane są z różnego rodzaju drewna, jednak najczęściej jest to po prostu nasz rodzimy świerk. Wiata musi być jednak zabezpieczona przed czynnikami atmosferycznymi, dlatego nie zapominajmy o jej impregnacji. Drewno egzotyczne jest bardziej odporne na warunki środowiskowe, jednakże jest też o wiele droższe. Nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na takie zadaszenie do ogrodu. Te wykonywane z polskiego drewna są o wiele tańsze, a także dobrze się prezentują (jeśli są regularnie konserwowane), dlatego warto właśnie na nie zwrócić uwagę.

W szerokiej ofercie producentów z pewnością każdy znajdzie takie zadaszenie, które spełnia wszystkie jego wymagania. Nie tylko pod względem estetyki, ale także parametrów technicznych. Ważne, by zadaszenie było solidne oraz trwałe – aby konstrukcja wytrzymała naprawdę długi czas eksploatacji i nie stwarzała niebezpieczeństwa.