Zalety posiadania wentylacji mechanicznej

Nowoczesne domy energooszczędne odznaczają się dużą szczelnością i dbałością o izolację cieplną. Aby utrzymać budynek w dobrym stanie należy zadbać o wentylację dostarczającą świeżego powietrza i zapobiegającą powstawaniu wilgoci. Jedynym rozwiązaniem w tym przypadku jest wentylacja mechaniczna, która odpowiednio zamontowana może pełnić w domu wiele funkcji poprawiających komfort mieszkańców.

Wentylacja daje dużo komfortu

wentylacja mechaniczna w domuBez względu na warunki pogodowe dostarcza ona świeżego i zawsze przefiltrowanego powietrza do pomieszczeń, unikając brzydkich zapachów oraz dużej ilości alergenów. Działanie wentylacji mechanicznej zależy w większości od jej montażu. Jednak w każdym momencie można samodzielnie ustawiać moc przepływu powietrza, jego temperaturę oraz sposób filtrowania. W większości domów istnieje także możliwość wietrzenia tylko wybranych pomieszczeń, zamykając dopływ do pozostałych. Jakość powietrza ma duże znaczenie dla naszego zdrowia, dlatego należy dbać o właściwą filtrację pozbywając się kurzów i trujących substancji. Sprawna wentylacja mechaniczna w domu daje dużo komfortu, między innymi doprowadza świeże powietrze nawet latem, kiedy otwieranie okien przynosi więcej trudów niż korzyści. Dobrze się sprawdza w domach energooszczędnych, gdzie połączenie jej z systemami odzyskującymi ciepło pozwala ograniczyć wydatki związane z ogrzewaniem w okresie zimowym.

wentylacja mechaniczna w domuBardzo dużą zaletą wentylacji jest również pozbywanie się brzydkich zapachów w szybki i skuteczny sposób. Nie trzeba się martwić o przeciągi, które powodują liczne choroby zwłaszcza w trakcie przesilenia jesiennego. Dobrze zaprojektowana i odpowiednio dobrana wentylacja będzie służyła domownikom przez długie lata dbając o ich zdrowie i samopoczucie. Pozwala poprawić klimat oraz odzyskać maksymalne ilości ciepła zachowane w powietrzu – jeśli został zamontowany system rekuperacji. Oszczędność kosztów oraz duża wygoda zachęcają nawet właścicieli gotowych domów do skorzystania z oferty i wyposażenia swojego mieszkania w system wentylacji mechanicznej. Wentylacja mechaniczna ma wiele zalet, począwszy od dostarczania świeżego powietrza po energooszczędność, która po wielu latach użytkowania jest bardzo odczuwalna.

Odzyskiwanie ciepła oraz filtrowanie alergenów z powietrza sprawia, że nawet alergicy nie muszą już się martwić o swoje uczulenie w okresie pylącym. Profesjonalna ekipa montażowa zadba o to, by wentylacja była prosta w obsłudze i przystosowana do czyszczenia oraz wymiany filtrów. Jest to niezwykle istotne, aby cały czas utrzymać dom pozbawiony szkodliwych substancji.